Spor giyimde elbise akımı

Son zamanlarda spor elbiseleri tercih eden çok kişi görüyorum etrafta. Sabahları sahilde koşuya çıkıyorum ve etekle koşan kadınlar görüyorum mesela. Tenis eteği gibi altında kendi taytı var ama spor giyim modası nasıl bu şekilde yön değiştirdi onu anlamak zor. Belki de yazın sıcağından bunalan kadınlar sahip oldukları alternatif şansı değerlendiriyordur kim bilir…

Zaten tenis, squash, badminton vb. oyunlar için eteğin yanı sıra elbise modelleri de vardı ama sanırım artık kortların dışına da taştı bu akım. Bence daha da yayılmalı. Gündelik hayatta elbise giymeyi çok severim yaz kış. Spor giyinmekten de çok hoşnutum açıkçası. Doğru ya doğru yani spor kıyafetler inanılmaz rahatlar. Hepimiz seviyoruz rahat bir şeyler giyip çıkmayı. Çoğu kadın elbise giymeyi de sever heralde. Mutlaka tercih etmeyeni de vardır da…

Benim ilgimi çekti bu durum açıkçası. Sadece üzerinde çok ünlü ve pahalı birkaç markanın amblemi olan elbise modelleri değil, artık her yerden bulunabilecek olanları var. Pazarda bile bulabiliyorsunuz. Daha bilindik, daha hesaplı markalar spor etek ve elbiselere yönelmiş durumda. Hepsinin eteği kısa ama sporcu kıyafeti diye de etraftan sarkıntılık eden olmuyo sanırım pek. O işin kıyafeti o demek ki diye bi anlayış var. Bi de bu kadın sporcu bizi döver anlayışına şahit olmuşluğum vardı :D

Ben açıkçası rahatlığıma daha fazla özen gösterdim spor yaparken. Zaten bi süre sonra çok korkunç görünmeye başlıyorum. Bi yandan ter, bi yandan kızarıklıklar, kükrer gibi nefes almalar filan, öyle cicili bicili elbise modelleri bana uymaz gibi geliyor. Her sabah eşofman ve tişörtle yeterince korkunç görüntüler sergiliyorum zaten, daha fazla şey göstermeye gerek yok diye düşünüyorum :D Ama birçok kadın için bu tarz spor giyim ürünlerinin popüler hale gelmesinin motivasyon yaratacağını düşünüyorum.

Sonuçta erkekler için üretilen spor giyim ürünleri her an her yerde karşımıza çıkabiliyor ancak kadınların sporcu algısı hala kafamızda netleşmiyorsa bunda bir terslik var. Şık bir etek ya da elbise bir kadının eline raket aldırabilir ya da bir kadını koşmaya davet edebilir. Siz ne düşünüyosunuz bu elbiselerle ilgili?