Babalar günü için yazmıştım tekrar paylaşmak istedim

Babalar Günü’ne çok az bir zaman kala ben ne alıcam nası alıcam erkeğe ne alınır krizi yaşayanlara yardım geldi!!! 1 baba ve 3 erkek kardeşle büyümenin faydası şu ki erkekler ne yer ne içer nası yaşar ne alır ne giyer hepsini detayına kadar öğreniyosunuz. Öncelikle söylemeliyim ki klişe olarak bilinen parfümdü gömlekti ceketti klişe değil klasik. (bi dizide vrdı böyle bi şey de hangisi hatırlayamadım şimdi. hatırlarsanız yazsanıza) klişeler ve klasikleri karıştırmamak gerekiyo. bi erkekte bu sayılanlar daima işe yarar. nedeni de çoğunlukla erkeklerin (belli bi yaştan sonra özellikle) alışverişten hoşlanmıyo olmaları ama yine de hepimiz gibi bi şeylere ihtiyaç duymaları. ve büyük bi gardırop, kısıtlı sayıdaki kozmetik seçeneğinden kaliteli olanlar filan kadınları nası şımartıyosa erkekleri de öyle şımartıyo. zaten pantolon-gömlek-ceket-yelek kıskacına sıkışmış erkek gömlek alacağı zaman 100 çeşit almak istiyo. aynı şey ceket modelleri, pantolonlar, hatta çoraplar için bile geçerli. siz hiç yeterli sayıda çorabı olan erkek gördünüz mü? mesela ne olur ne olmazlarla birlikte yeterli sayı 20 çorap olsun. o adamın çekmecesinde gıcır gıcır 50 çorap vardır. inceleyin hak vericeksiniz. bu arada kadınların normal şartlarda 50 çoraba ihtiyacı oluyo zaten. naylon çorap kaçar, babet ayağı vurur filan…

neyse konumuza dönelim… kıyafet her türlü iyi hediye. parfüm de öyle. parfümde tüyo veremiycem. koklamanız lazım. tek olayı bu sonuçta. ama kıyafet seçiminde yardımcı olabilirim. erkek gömlek dediğinizde tüm mesele renkler ve desenler. kumaşın kalitesi, manşeti, düğmesi, yakası filan her şey ikinci planda. babanız nasıl renklerden hoşlanır? kareli şeyler mi sever çizgili şeyler mi? hoşunuza giden gömlekten onun dolabında aslında kaç tane var? bunlar önemli sorular. sonra sizi sonsuz bir renk seçeneği bekliyor. akabinde özellikle dikkat etmeniz gereken şey yakanın kıravata uygun olup olmadığı. atatürk yaka pek tercih edilen bi şey değil. çok da uzun olmaması lazım uçların bi yandan. son olarak manşetleri kontrol edin, kol düğmesi istiyor olabilir. bütçeniz varsa zaten şahane gidiyorsunuz, yapıştırın iki küçük kol düğmesi.

pantolonda pek bi numara yok ama şahsi önerim pantolonu babanıza denetmeden almayın. pantolonda şöyle bi sıkıntı var ki kalçaya tam oturmadığında ya da çok dar olduğunda erkekler için hoş olmayan görüntülere yol açabiliyolar. kadınlarda böyle bi durum yok ama erkeklerde sıkıntı. o yüzden mecbur değilseniz o topa hiç girmeyin derim.

gelelim en çetrefilli konuya: ceket modelleri. ceketler de gömlekler gibi renk renk desen desen ama görmesi biraz zor olabilir. önce stil kumaş desen dikiş renk, sonra vatkası, mendili, ağırlığı, kıravat seçenekleri vesairesi geliyor. önce bu ceket nerde giyilecek ona bakmak lazım. günlük rahat kullanım için blazer mı? işyerinde giymek için takım mı? kumaşı parlak mı olacak mat mı olacak. dikişler çiftli mi tekli mi kesik kesik mi akıcı mı? düğmeler nerede durmalı? üzerinde desen olmalı mı? dokulu kumaş mı yoksa pürüzsüz bir görünüm mü? bu liste daha uzar gider. her ne kadar çekirdek çitler gibi alınan erkek gömlek modellerinin pek bir numaraları yoksa da ceket modelleri çok fazla seçenek sunarlar. ceket erkek için önemlidir. genel duruşu belirler. tavsiyem gitmeden önce babanızın dolabını karıştırın biraz. yukarıda yazdığım kıstasları inceleyin. özellikle neyi tercih ediyor kolaylıkla görebilirsiniz. o kıstaslara uyan ama dolapta olmadığına emin olduğunuz ceket modelleri arasından nokta atışı yapabilirsiniz böylece.