Ateş düştüğü yeri yakıyor :(

Seherr

Aktif Cadı
selam kızlarrr ! uzun zamandan beri evimde değildim annemlerin yazlığa gitmiştik yatalak anneannemi de götürmüştük ve eve hırsız girmişti evi toparlamaya çalışıyordum. 5 gün kaldık ve 5 nci günü anneannem vefat etti :((( 91 yaşındaydı Bize küçükken kardeşimle bakan büyüten insan yarı annemizdi annemler isviçredeyken biz anneannemde kalmıştık emeği üzerimizde çoktu :( masmavi gözleri ışıl ışıl parlardı melek gibi bir insandı :( bundan 5 yıl önce alzheimer denen illet hastalık yapıştı yakasına yavaş yavaş geçmişe dönmeye başladı. gelin olduğu yılları hatırlamaya başladı bugünden uzaklaşıyordu günler yıllar geçtikçe yürüyemez hale geldi yatağa mahkum oldu derken konuşamamaya başladı ve sonunda yemek yemeyi bile unutmuştu :(( bebekler gibi baktı annem yıllarca her gittiğimde içim parçalanırdı onu öyle gördükçe :( severdim bebek gibi öperdim :( ama artık yok kimseye tek bir kötü sözü olmadı 5 vakit namazı abdestinde bir insan dı melek gibi uçtu gitti aramızdan. ve ben onu özlemeye başladım bile :( 26 temmuz 2016 sabah 7:15 aramızdan ayrıldı :((( ilk gittiğimiz akşam yazlığa kusmuştu son zamanlarda sıvı mamalarla şırıngayla besliyorduk temizledik yattık sabah oldu baktık hiç iyi değil aradık 112 yi götürdüm ambulansla hastaneye eve gelen bakım hizmetlileri yemek yemesi de kesilirse burundan ya da karından aparat takılarak beslenecek demişti. 2 gün aç olunca götürdük hastaneye. dr 3 tüp kan aldı elim kadar bir serum taktı içine vitaminler bir kaç ilaç karıştırdı. akşam 5 te takılan o ufacık serum gece 11 de bitti. ve dr ile konuştuğumda alın götürün eve ellemeyin bu hastalar böyle yapacak birşey yok dedi anlamış demek ama bana birşey demedi :( gece 11:30 da yazlığa ambulansla geri döndüm. ertesi gün pazardı kızım gökçe eşi ve melisam geldi melisayı yanına götürdüm o gün çok iyi gibiydi anneannem melisaya ah yavrum diyerek ayağını sevdi fakat melisa hiç yapmadığı bir şekilde çığlık atarak anneannemin yanında ağlamaya başladı şaşırmıştım. derken ben ellerini öptüm yanaklarını öptüm oda beni öptü defalarca boynumdaki kolyeye asıldı bırakma beni dercesine :((( elini yanağıma götürdüm boncuk gözlerini dikmiş gözümün içine bakıyordu elini yanağımdan çekmek istedim o bırakmak istemedi ve gözünden yaş indi :( bende çok kötü olmuştum başladım ağlamaya :(( o günde öyle geçmişti ve pazartesi günü anneannem donuk donu bakmaya başladı tepkisiz yatıyordu. akşama doğru hırıltılı nefes almaya başlamıştı aldığı nefesi veremiyor verdiği nefesi alamıyordu ve ateşler içerisinde yanıyordu:( ter içindeydi dudakları kurumuştu dudaklarını ıslattım terini sildim bir kaç damla suyu çok zorlanarak yutabilmişti. annem yuttu mu diye sordu evet dedim zemzem ver dedi ve yarım çay kaşığı zemzem verdim bu arada saat gece 3:30 olmuştu. bekledik başında ama yapacak birşey yoktu çıktık balkonda oturuyoruz baykuş öttü 2 defa acı acı onu duyunca içime bir ateş düştü harıl harıl yanıyordum ve köpekler uluyordu evin etrafında :( bizim buralarda baykuş öterse evin üstünde ve köpekler ulursa o evden ölü çıkar derler demek doğruymuş :( gökçe ile kızımla yatalım dedim ve ben pijamalarımı bile giyemedim içimdeki sıkıntı beni boğuyordu dedim seher hazırlıklı ol bişi olacak ve uzandım yatağıma aradan 10 dk geçti gökçe koşarak geldi anne evde biri geziyor diyerek.sanki biri ayaklarını sürüyor evde camı açıyorum ses yok oluyor bakıyorum melisa uyuyor kapatıyorum camı yine aynı sesi duyuyorum dedi. kalktık evin heryerini aradık bir de yeni hırsız girdiği için tedirgindik başka hiçbirşey aklımıza gelmiyordu ki :( alt kata indik bahçeye baktık odalara baktık ve bir tek anneannemin odasına girmedim giremedim sanki basiretim bağlanmıştı. çıktık yukarıya yattık. arkamızdan da babam kalkmış "yasiiiiin velkuranil hakiiiim innekeleminel mürselin" diye bir kadının yasin suresini okuduğunu duymuş kalkmış bakınmış bişi yok oda yine anneannemin odasına girmemiş ve yatmış :( sabah 7:30 da melisa uyandı mamasını yedirdim ve biberonu elimden bıraktığım anda annein feryatları geldi alt kattan annneeemmmmm diyerek ağlıyordu :(((((( melisayı kucağıma aldığım gibi fırladım koştum odaya girdiğimde anneannem gözleri açık ruhunu teslim etmişti :( gitmişti boncuk gözlüm canımız kanımız herşeyimiz. arıdnan cenaze işlemleri 7 si okutulması üzerimize düşen neyse yaptık ve döndük yazlığa tekrar kalan işleri toparlamaya :(

hep anneme derdim anne bak hasta anneannem bir gün gidecek bizi bırakıp hazırlıklı olmamız lazım ammaa yok ölüme hazırlık olmuyormuş vee ATEŞ düştüğü yeri yakıyormuş :( rabbim mekanını cennet eylesin ruhu şad olsun boncuk gözlümün :((((

geldim 3-4 günlüğüne evime tekrar yazlığa gideceğim fakat anneannem öldüğünden beri hayat bomboş herşey tatsız tuzsuz ölüm se gerçek rabbim herkese hayırlı ölümler nasip etsin!!!!

handan

Aktif Cadı
Ablacığım yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu :(Çok duygulandım:(Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor:(Tekrardan başınız sağolsun ,Yüce rabbim sizlere sabırlar versin ,boncuk gözlü anneannenin de mekanı cennet olsun :(

Seherr

Aktif Cadı
Ablacığım yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu :(Çok duygulandım:(Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor:(Tekrardan başınız sağolsun ,Yüce rabbim sizlere sabırlar versin ,boncuk gözlü anneannenin de mekanı cennet olsun :(

ben yazarken hüngür hüngür ağladım handancığım inan çok zormuş yaşamadan bilemiyormuş insan yaşı kaç olursa olsun ateş düştüğü yeri yakıyormuş gerçekten :( amin canım çok teşekkür ederim :(

nazlıbebiş

Aktif Cadı
ölüm ayrılık çok zor bir imtihan, basınız sagolsun Seher, ama kaldıgı hergün kişiye ızdırapsa ebedi ikametine bir an önce sığınıp, orada dinlenmesi en güzel teselli sanırım insana...Rabbim yerini mekanını cennet etsin inşallah...

Seherr

Aktif Cadı
ölüm ayrılık çok zor bir imtihan, basınız sagolsun Seher, ama kaldıgı hergün kişiye ızdırapsa ebedi ikametine bir an önce sığınıp, orada dinlenmesi en güzel teselli sanırım insana...Rabbim yerini mekanını cennet etsin inşallah...

amin canım çok teşekkür ederim :( yaşadığı son anlar kendisine de anneme de çok zordu acısımı vardı ağrısımı vardı derdini anlatamıyordu çok çekti bu dünyada rabbim diğer tarafta çektirmez inşallah :(

Seherr

Aktif Cadı
Canım yazdıklarını hüzünlenerek okudum...aynen dediğin gibi ateş düştüğü yeri yakıyor arkadaşım...Allah rahmet, mekanını cennet eylesin pamuk saçlı mavi gözlü ninenin :( size de sabırlar versin inşallah...
maalesef canım arkadaşım cananım hayat devam ediyor gidenle gidilmiyor ama acıttı gerçekten çok zormuş :( amin canım benim çok teşekkür ederim :(

moonrise

Aktif Cadı
başın sağolsun seher ablacım ölüm işte vakitlisi vakitsizi olmuyor her ölüm vakitsiz geliyor insana o fikre alışılmıyor :(

Aysun 06

Tatlı Cadı
yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu nasıl da güzel anlatmışsın babaannem aklıma geldi sevdiklerimizi bi şekilde zamanı gelince kaybediyoruz allahım sıralı ölüm versin başın sağolsun bacım rabbim mekanını cennet etsin sizlerede bol sabır versin canım

Seherr

Aktif Cadı
yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu nasıl da güzel anlatmışsın babaannem aklıma geldi sevdiklerimizi bi şekilde zamanı gelince kaybediyoruz allahım sıralı ölüm versin başın sağolsun bacım rabbim mekanını cennet etsin sizlerede bol sabır versin canım

sağol bacım amin inşallah :( maalesef hepimiz birgün bu dünyadan göçüp gideceğiz ama sevdiklerimizin bizi bırakıp gitmesi çok acı bir yerim eksilmiş gibi geliyorr:(( sürekli gözümün önüne geliyor :(

Aysun 06

Tatlı Cadı
canım benim mutlaka öyledir allahım annene babana sağlıklı uzun ömür versin tabiki sizlerede

Zehra_34

Aktif Cadı
Aminn çok üzüldüm allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşanlah allahım geride kalanlara sabır versin