Çalışma odası düzenlemesi

Çalışma odası özellikle freelance çalışan kişiler için oldukça önemli... Ne eşya koyulacak ne olacak nasıl yerleştirilecek her bir detay çok önemli.

Pekala konumuz çalışma odası dekorasyonu lakin ortada çalışma ortamı oluşturabilecek bir oda olmadan çalışma odası dekore edilecek. Öncelikle bize neler lazım olacak, bunların tespiti yapmak gerekebilir. Elimizde değerlendirebileceğimiz eşyalarımız var mıdır? Önce bu soruyu kendimize sorup, cevaplayalım. Malum mottomuz geri dönüşüm ve eski eşyaların geri dönüşüm fikirleridir!Eğer ki elinizde yeniden kullanabileceğiniz ve kendinize çalışma ortamı oluşturabileceğiniz eşyalarınız yoksa ikinci sorunuz bana ne gereklidir? Bunları da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Yapacağınız çalışmaları kafanızda belirleyip, ihtiyacınız olan malzemeleri tedarik etmelisiniz. Bunu şöyle bir örnekle açıklama istiyorum. Velev ki çalışmalarınızın tamamı bir bilgisayar başında olacaksa size bir bilgisayar masası lazım olacaktır. Lakin hali hazırda eşyalarla dolu olan bir odaya ilave mahal oluşturacağınız için bir bilgisayar masasını yerleştirmek çok zor olacaktır. Bundan dolayı size masadan ziyada sağlam ayakları olan ve duvara monte edebileceğiniz bir raf işinizi hem görecek, hem pratik hem de az yer kaplayan bir çözüm olacaktır.

Ayrıca eski bir dikiş makinesinden de oldukça şık bir çalışma masası oluşturabilirisiniz. Çalışma sandalyenizin üzerine de amigurumi ile örtü yapmayı unutmayın! Bu sene bu moda!
 
Üst