Tavsan cingirak tarifi

'Kendi Ördüğümüz Gurumiler' forumunda Sevdali.ilmekler tarafından 11 Mar 2019 tarihinde açılan konu

1. Sevdali.ilmekler

Sevdali.ilmekler Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    TAVŞAN CINGIRAK TARİFİ
    1: sh icine...................6x
    2: 6v............................12x
    3: (×,v)*6....................18x
    4: (2×,v)*6..................24×
    5: (3×,v)*6..................30×
    6: (4×,v)*6..................36×
    7: (5×,v)*6..................42×
    8: (6×,v)*6..................48×
    9,18: 48x
    19: (6x,a)*6...............42×
    20: (5x,a)*6................36×
    21: (4×,a)*6................30×
    22: (3×,a)*6................24×
    23: (2×,a)*6................18×
    24(1×,a)*6.................12×
    25:6a hep kes ilmekleri topla bitir.
    NOT: Gozler 12,13× arasina 8x ara ile 6m gozlerimizi takiyoruz..
    ICINE CINGIRAK TOPUNU YERLESTIRMEYI UNUYMAYIN BEN SUPRIZ YUMURTA KUTUSUNUN ŔICINE BONCUK KOYUP ONU KULANDIM ..

KULAKLAR
    1: sh icine ..............6x
    2:2x,1v,2x,1v..........8×
    3:3×,1v,3×,1v..........10x
    4:4x,1v,4×,1v..........12x
    5:5x,1v,5×,1v..........14x
    6,14:.....14× ........ tekrar
    Iki ucunu birlestir kapat dikmek icin ip birak bitir..
    Sevgi ile.. sevdali.ilmeklerBOYUNLUK
    Baslamadan once bunlar benim cingiragimin boynunun ölcüleri siz kendi cingiraginizin boyununa gore zincir cekin ve ilik yerini dugmenizin boyutuna gore ayarlayiniz..
    1:39 zn cekilir 9 zn atlanir 10zn den baslayarak 30x orulur 1 zn le yukari cikilir
    2,3.... 30× orulur 5 zn donulur
    4: 1 sik igne atlayip diger sik ignenin icine 1 ikili trabzan orulur 2 zn cekilir ayni delige 1 tane daha ikili trabzan orulur zincir cekmeden bir sik igne atlayip diger sik ignenin icine 1 ikili trabzan orulur 2 zincir cekilir ve ayni delige 1kili trabzan daha yapilir bu islemi sira sonuna kadar tekrarlayalim
    5: 3zn don iki zn cektigimiz kisimlarin icine 5 li ikili trabzan orulur ve zincir cekmeden atladigimiz bosluklara yani bir sonraki yere sik igne ile birlestirilir sonra 2 zn cektigimiz delige 5 li ikili trabzan orulur ve bir sonraki zincir cekmedigimiz yere sik igne ile tutturulur sira sonuna kadar bu islem tekrar edilir ve ipi kesip bitirilir.
    Istege gore ben 3 .siraya ilmek kaydirma yontemi ile bir sira gittim daha guzel bi goruntu olusmasi icin..
    Ilik yerine dugme dikilir ve boyunluk cigniragimizin boynuna takilir..
    HALKA
    14 zn cek 13x or ve ordugun parcayi birlestirip
    65 sira 13x or dikmek icin ipi uzun birak bitir.
    KURDELE
    1:sh icine 4 zincir cek ipi tiga iki defa dola ve 4 seferde cekerek cik bu islemi 4 defa uygula ve 4 zn le sihirli halka icine ilmek kaydirma ile birlestir .. Tekrar 4 zincir cek ipi tiga iki defa dola ve 4 seferde cekerek yukari cik bu islemi 4 defa uygula ve 4 zn le sihirli halka icine ilmek kaydirma ile birlestir sihirli halkayi kapat ve farkli bir iple kurdeleyi sar kulagin oraya dik ...

Organikbebek ve Aysun 06 bunu beğendi.
  2. Aysun 06

Aysun 06 Tatlı Cadı

Alınan Beğeniler:
    15,478
    Tarif için çok teşekkür ederiz ellerinize emeğinize sağlık bide resim koyarsaniz süper olur

lalekiso bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş