Ücretlendirme

'Sorular, Sorunlar ve Öneriler' forumunda eneserkan tarafından 22 Kas 2017 tarihinde açılan konu

1. eneserkan

eneserkan Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Iyi akşamlar. .. ben amigurumi de yeniyim. Cocuklarima ormek icin basladim ama bu isten para da kazanmak isterim. Cevremden talep aliyorum ama fiyatlandirma nasil yapiliyor. Yardimci olurmusunuz.

2. Fatma zehram

Fatma zehram Aktif Cadı

Alınan Beğeniler:
    8,342
    Bu konuda bende bilgi sahibi olmak isterim benden de cok isteyen oluyo aklimda bulunsun :)

3. Buyyycu

Buyyycu Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    instagramda yüksek takipçiye sahip birisi paylaşmıştı. ciddi bi hesaplama yapmış ilmek sayısı üzerinden profesyonel olarak bu işi yapanlar için a grubu demiş ilmek başına 0,02 tl, bi alt gruba b grubu demiş ilmek başına 0,017 tl, yeni başlayanlar için c grubu demiş ilmek başına 0,014 tl demiş bu ek olarak da kullanılan malzeme fiyatı + varsa tescil vb farklılıklar yani ilave maliyetler demiş. ilmek hesabı her seferinde zor olur diyenler de genellikle örülen oyuncağın boyu X 2 hesabını kullanıyor genellikle. yani 20cm boyunda bir oyuncak için verilen fiyat 40tl oluyor tabi yine özel bir ip falan kullanıldığında fiyat üzerine ilave ediliyor.
    umarım yardımcı olabilmişimdir :)

4. İssiorgu

İssiorgu ıssı örgü aktif cadı :)

Alınan Beğeniler:
    4,811
    Banada bu sayfadan yarsim ci olmuslardi cm 2 tl zor bir modelse 2.5 tl denmisti bende emegime karşı bu fiyatlara gore fiyat veriyorum zor bir modelse tabi ona göre fiyat değişiyor ama bazilari bu fiyatlardan daha yuksek fiyatlar veriyor

Impossible ve eneserkan bunu beğendi.
  5. SevalAkturan

SevalAkturan Aktif Cadı

Alınan Beğeniler:
    7,558
    Mesela 40 cm bir tavsanla tek tek parmaklari olan 40 cm bir bebeğin de fiyati ayni olmaz bence. Işciligin inceligi ve detayina göre de değişir. Kimi tariflerin aksesuarlari oyuncaktan daha çok oyaliyor insanı. Ama arkadaşların dedigi gibi cmx2 ya da cmx2,5 tan hesaplayip üzerine ince detaylarin yoruculuguna göre ekleme yapabilirsin bence.

Impossible, İssiorgu ve eneserkan bunu beğendi.
  6. İssiorgu

İssiorgu ıssı örgü aktif cadı :)

Alınan Beğeniler:
    4,811
    Modele gore zaten cok ugrastigim model parmakli işlemeli cm 3 tl denilebilir harcanan emek kullanilan ip kisi kendi emegine kendi fiyat belirlemeli :)

7. elf

elf Aktif Cadı

Alınan Beğeniler:
    2,117
    aynen mesela takma gözle işlemeli gözlü iki aynı oyuncağında fiyatı aynı olamaz

Bu Sayfayı Paylaş